Ceny starších bytů vzrostly. Nejvíce ve Zlínském kraji

Ceny starších bytů vzrostly. Nejvíce ve Zlínském kraji

V průměru o 10,9 procenta vzrostly meziročně ceny starších bytů v Česku. Případní zájemci tak nyní zaplatí za metr čtvereční v průměru 39 081 korun. V nejdražší Praze byly do konce února v porovnání s nejlevnějším Ústeckým krajem ceny téměř pětkrát vyšší, největší nárůst cen nicméně zaznamenal Zlínský kraj. Vyplývá to z údajů společnosti CeMap, která porovnávala ceny zhruba 460 000 bytů.

Ilustrační foto

FOTO: Jana Šprunková, Právo

Anketa

Budou se podle vás ceny bytů ještě zvyšovat?

Celkem hlasovalo 987 čtenářů.

Včera 8:35 – Praha

“Více než desetiprocentní růst je dán především nízkým počtem kvalitních nemovitostí k prodeji a zároveň celkovou nízkou výstavbou ve velkých městech,” uvedl výkonný ředitel společnosti CeMap Ondřej Hon.

Za nejdražší Prahou s průměrnou cenou 91 797 korun za metr čtvereční následují s výrazným odstupem Jihomoravský (50 827 korun), Středočeský (44 525 Kč) a Královéhradecký kraj (38 394 Kč).

V nejlevnějším Ústeckém kraji byla na konci února průměrná cena 19 294 korun za metr čtvereční. Následovaly Moravskoslezský kraj (25 786 Kč), Vysočina (32 006 Kč) a Liberecký kraj (33 322 Kč).

V meziročním srovnání ceny starších bytů nejvíce vzrostly ve Zlínském kraji, téměř o čtvrtinu. Více než o 15 procent stouply také v Libereckém a Královéhradeckém kraji. Naopak v Pardubickém kraji se ceny zvýšily o 1,4 procenta, v Karlovarském a Jihomoravském kraji kolem šesti procent.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

K ukládání nastavení a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. více informací

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Více o podmínkách poskytování osobních údajů a jejich ochrany.

Zavřít