Opatření k prohlídkám nemovitostí v důsledku vyhlášení nouzového stavu v České republice

Opatření k prohlídkám nemovitostí v důsledku vyhlášení nouzového stavu v České republice

Z důvodu nařízení vlády o omezení volného pohybu lidí po ČR kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru rušíme všechny termíny prohlídek
ke všem typům zpeněžení bez jakýchkoliv výjimek. Zrušení prohlídek platí s účinností od dnešního dne, 17.3.2020 17.00 do odvolání.

Opatření vyhlášená vládou jsou vedena snahou omezit styk mezi osobami. To jediné může bránit šíření virové nákazy. Doporučuje se zejména zvážit,  zda  mohou  být  jednotlivé  úkony  činnosti  dražebníka  s  ohledem na  jejich  povahu  provedeny distančně (například prostřednictvím elektronické  komunikace, telefonicky či jiným  vhodným způsobem omezujícím osobní styk), případně zda může být jejich provedení odloženo na dobu po skončení nouzového stavu. Primárně se všem doporučuje chránit svoje zdraví, ale také zdraví svých klientů.

Například Ministerstvo spravedlnosti, ve  snaze nezamezit příliš činnosti  advokátům, notářům a  exekutorům a insolvenčním správcům, vydalo stanovisko, ve kterém uvádí,že krizové opatření nedopadá na služby poskytované notáři,advokáty, soudními exekutory a insolvenčními správci. Při jejich práci podle resortu  nedochází k  shromažďování většího množství osob a nevzniká tak ani zvýšené riziko šíření infekce, jemuž se má nařízením předcházet.Vůči dražebníkům a obecně realitním makléřům doposud takové stanovisko resortem (MMR) vyhlášeno nebylo,nicméně je doporučeno omezit osobní styk s klienty na minimum a dodržovat zodpovědně  všechna nařízení směřující k zastavení šíření Coronaviru. Příslušný odbor MMR bude shovívavý při posuzování opatření dražebníků provedených v dobré víře pomoci ve stávající složité situaci.

V  důsledku  všech  nařízených  opatření a  stále se šířící infekce se nám jeví jako správné zrušení všech zveřejněných dražebních a aukčních prohlídek bez výjimek..

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..